CBRE Zasedačka roku / Accolade

Konečně jsme se dočkali výsledků třetího ročníku soutěže CBRE Zasedačka roku, tentokrát za rok 2016. Vítěze všech kategorií představili zástupci pořadatelské společnosti CBRE a členové poroty na slavnostním vyhlášení v kancelářské budově Corso Court v pražském Karlíně. V kategorii Zasedačka roku zvítězil BlueLink, v kategorii Kancelář jako DNA firmy Accolade, v kategorii Nejatraktivnější pracovní prostředí byl oceněn Avast, kategorii Zdravá kancelář (odborný garant Česká rada pro šetrné budovy) vyhrálo Kentico software, kategorii Kanceláře pro budoucí výzvy (odborný garant Skanska) vyhrál ComAp, kategorii Chytrá kancelář (odborný garant Microsoft) vyhrála STRV, Speciální cenu poroty získala Expedia a Cenu veřejnosti na portálu KancelářSnů.cz získal SAP.

3. ročník soutěže CBRE Zasedačka roku zblízka

CBRE Zasedačka do 2016 / SAP

Od roku 2014, kdy proběhl první ročník, se do soutěže zapojilo přes 210 firem. Předsedkyní poroty se stala i v letošním roce světoznámá architekta Eva Jiřičná a do spolupráce se zapojili špičkové firmy ve svých oborech. Soutěž vznikla v České republice, ale v dnešní době přesáhla mezinárodní rozměr koná se také na Slovensku, v Rakousku a Rumunsku.

Začněme cenou, která je nám nejbližší, protože jsme jejími garanty a to Cenou veřejnosti. V kategorii hodnocené širokou veřejností dík hlasování na internetu lidé zaslali celkem 5600 hlasů. Nejvíce bodů tak získaly interiéry společnosti SAP.

Počet designově kvalitních kanceláří v České republice a samozřejmě i této soutěži rok od roku roste. Proto měla odborná porota příležitost vybírat z rekordních 37 finalistů z různých odvětví jako například médií a marketingu (2FRESH, ALL IN AGENCY, Socialsharks či YOUNG & RUBICAM Praha), e-commerce (BIBLOO.cz), finančního sektoru (ČSOB, DRFG či KKCG), architektury (K4), energetické společnosti (innogy), IT (abdoc technology, Follow Bubble, Invision LABS Prague či Price f(x), právnické firmy (White & Case), vzdělávání (International Study Programs nebo TLC Trainings and Languages), výroby (HALLA nebo FEI Czech Republic), strojírenství (Wikov či TGS nástroje-stroje-technologické služby), stavebnictví (JRD), služeb (Logio), potravinářství (Nestlé) a sdílených HUBů (RegioHub).

Přehled vítězů 2016

 

Zasedačka v rámci BlueLink
Kancelář jako DNA firmy vyznamenání
Nejatraktivnější pracovní prostředí avast
Zdravá kancelář Kentico software
Kanceláře pro budoucí výzvy ComAp
Chytrá kancelář STRV
Speciální cena poroty Expedia
Cena veřejnosti SAP

Nejatraktivnější pracovní prostředí / Avast

Krásné a funkční interiéry však nenajdete zdaleka jen v Praze. Do finále se dostala také řada společností ze vzdálenějších regionů celé České republiky, jako například společnost DRFG, FEI Czech Republic, K4, Kentico software, TLC Trainings and Languages z Brna, firma JEŽ – kamenické práce z Loděnice, SERVISBAL OBALY z Dobrušky, STYLE PLUS z Litomyšle, Západočeská univerzita v Plzni, TGS z Mýta u Rokycan nebo firma Wikov z Hronova.

Jak vidí letošní ročník porotci?

Zdravá kancelář / Kentico

Odborná porota ve složení Eva Jiřičná, Biljana Weber – Microsoft, Marie Passburg – Skanska, Richard Curran – CBRE, Tomáš Jindříšek – Dark Side, Pavel Maurer a Josef Němec – Němec – luxusní povrchy rozhodovala na základě hodnotících kritérií z hlediska designu, originality, inovace, praktičnosti, atraktivity pracovního prostředí pro zaměstnance a osobně některé z firem navštívila.

Eva Jiřičná, světoznámá architektka a předsedkyně poroty CBRE Zasedačka roku, říká: „Z pohledu designu je letošní pozornost kancelářím výrazně větší a odraz v kvalitě lepší než v minulých letech. Na co by se měl klást větší důraz je osvětlení a kvalita světla v kancelářích, s čímž souvisí i zvolený nábytek, povrchy a umístění pracovních míst.“

Letošní vítězové soutěže CBRE Zasedačka roku dokazují, jak rychle probíhá změna v oblasti kancelářského prostředí. Zatímco v minulých letech byl počet kanceláří, které se řídí novými kancelářskými trendy minimální, o pár let později již v soutěži sledujeme unikátní uspořádání a prvky v nově vznikajících kancelářích. Tato změna je možná zejména díky inovacím a technologiím, které nové trendy přinášejí.

Kanceláře pro budoucí výzvy / ComAp

Petra Lávičková, Head of Marketing & PR společnosti CBRE, která je organizátorem soutěže CBRE Zasedačka roku, říká: „Jsem velmi ráda, že soutěž CBRE Zasedačka roku plní svůj prvotní záměr a to, že přispívá k edukaci a inspiraci trhu prostřednictvím sdílení informací, videí a fotografií účastníků projektu. Projekt představuje kanceláře, které patří mezi „top“ na českém trhu a slavnostní vyhlášení se stalo jednou z největších událostí ve svém oboru. Soutěž by se ale neobešla bez podpory partnerů a porotců a za to jim patří velké díky.“

Všem vítězům i ostatním účastníkům blahopřejeme ke krásným a funkčním interiérům. Snad je brzy osobně navštívíme…