[vc_row][vc_column][vc_column_text]Jedním ze základních kusů vybavení kancelářských prostor je věšák. Buď ve variantě solitér (samostatně stojící) nebo pro upevnění na zeď. Neměl by chybět nejen v recepci, ale zejména v zasedačce či pracovnách zaměstnanců.

Úvodní foto – zdroj: PKE Interiér

Věšáky jsou třeba v každé roční době

Mají většinou uplatnění v každém ročním období. Samozřejmostí je to v zimě, kdy většina lidí potřebuje odkládat kabáty, ale pláště, saka, bundy či dokonce deštníky odkládáme také na podzim, na jaře, a hodí se také v létě, když zrovna zaprší.
Přestože některým stačí odložit si sako přes opěradlo židle, myslete na to, že vaši hosté či klienti, ale i zaměstnanci mohou nosit dlouhé kabáty, které takto odložit nelze. Jednoduše proto, že by se váleli po zemi, mohly je poškodit kolečka kancelářských křesel nebo pokud jsou oděvy mokré, tak od nich naopak navlhnout židle.

Jak správně vybírat?

Rozhodně nekupujte první věšák, který vám přijde pod ruku. Nezapomeňte, že je toto vybavení součástí interiéru a mělo by jeho design dotvářet. Také je to jedna z prvních věcí, na které se v kanceláři při příchodu lidé zaměří, takže zkuste vybrat věšák nejen funkční, ale také originální.

Věšák Tree - Puntodesign.czNejprve si určete variantu, zda potřebujete samostatně stojící věšák nebo k upevnění na stěnu. Trendem poslední doby jsou věšáky na dveře, ale ty najdou uplatnění spíše v domácích pracovnách nebo minikancelářích.
Věšáky k upevnění na zeď se používají zejména v menším interiéru, kde potřebujeme šetřit prostorem. Volně stojící kus pak je vhodnější pro velké kanceláře, aby nemusel být umístěn u zdi a lidé k němu měli přístup ze všech stran a využili jeho plnou kapacitu. Nemluvě o tom, že tento typ věšáku, pokud je zatížen kabáty pouze z jedné strany (stojí-li v koutě nebo u zdi) má tendence se převážit a spadnout i se svým nákladem.
Třetí variantou jsou víceúčelové věšáky, které slouží ještě k dalším účelům než jen odkládání svršků. Jde například o modely, které umožňují navíc například uložení deštníků, klíčů či lžic a čistidel na obuv.

Na materiálu i designu záleží

Je přirozené, že v dnešní době se nemusíme omezovat pouze na základní přírodní materiál, kterým je dřevo. Mají samozřejmě své kouzlo a v mnohých interiérech budou praktickou ozdobou. Kdo dává přednost jiným materiálům, může sáhnout po kovu či širokém spektru plastů.

Každopádně věšák není jen pouhou praktickou nutností, ale osobitým kusem vybavení, jehož design může ve vašem interiéru pěkně vyniknout. Trendem u nástěnných modelů jsou háčky, které se vyklápí pouze v případě pověšení oděvu. Vtipnou variantou mohou být věšáky napodobující tekoucí barvu. Volně stojící modely jsou často inspirovány tvary stromů či jinými rostlinami. Fantazii se prostě meze nekladou. Stačí se podívat níže.

Inspirace pro váš interiér (fotografie níže)

  • Puntodesign.cz: Tree, varianty – matný, lesklý, svítící, od 6 708,-
  • Ikea: IKEA PS 2014, šatní skříň, bílá, 3 490,-
  • Ikea: IKEA PS 2014, nástěnný policový díl s 11 háčky, 1 290,-
  • Pointshop.cz: HORM – věšákTWIST JT1600, 8 100,-
  • Homein.cz: Umbra Nástěnný věšák Flip, nikl, 1 045,-
  • Homein.cz: Umbra Sklápěcí nástěnný věšák Sticks, 785,-
  • Keliwood.cz: věšák vyrobený svépomocí
  • PKE Interiér: Věšák BAMBOO, cena na vyžádání
  • PKE Interiér: Stojan na deštníky PRISMA design_Sezgin Aksu & Silvia Suardi

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“2829,2830,2833,2834,2835,2838,2839,2840,2841,2843,2844″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row]