Jednou z mnoha věcí, které musí majitelé firem řešit, je obstarat úklid kanceláří. Těžko to zvládnou vlastními silami, proto je potřeba sehnat někoho, kdo si s tím poradí. Obvykle mají firmy úplně jinou náplň práce, než se neustále starat o udržování čistoty na pracovišti. Jde jen o to najít v úklidové firmě toho správného partnera právě pro vás. Požadavky se samozřejmě liší u každé firmy, ale svá specifika mají i různé typy kanceláří a kolektivů, které v nich pracují. Tomu všemu je třeba se  přizpůsobit.

Lepší úklid kanceláříPohodlné prostředí zvyšuje produktivitu práce

Je přirozené, že většina firem má zájem, aby jejich pracovní prostory vypadaly reprezentativně a zároveň útulně. Kromě psacích stolů a židlí na kolečkách jsou v dnešní době v kancelářích běžně umísťovány i křesla či menší gauč, aby se mohli zaměstnanci či návštěvy na chvilku uvolnit. Stěny jsou opatřeny zajímavými obrázky, nechybí nástěnky pokryté úkoly, na které nesmí zaměstnanci zapomenout. Hodně parády udělají živé nebo sušené květiny ve vázách, květnících i truhlících. Vše co dodá pracovnímu prostředí dojem pohody. Ano, během náročného pracovního zápřahu je prostě dobré aspoň na několik minut vypnout a soustředit se na úplně jinou činnost.
Ať už bude v interiéru jakékoli vybavení, bez udržování čistoty každá kancelář brzy o svůj lesk a reprezentativnost přijde. Čisté prostředí dělá hodně. Úklid kanceláří by měl probíhat profesionálně a v pravidelných intervalech. Některé koutky musíte upravovat denně, jiné stačí za delší čas. Kvalitní úklidová firma to dobře ví a pomůže nastavit ideální harmonogram.

Pečlivý úklid kanceláří

Pokud začnete řešit úklid kanceláří externími pracovníky, máte možnost výběru mezi zaměstnáním uklízečky na poloviční nebo celý úvazek a profesionální úklidovou firmou? Vše má své pro a proti. Hlavní slabinou zaměstnání jednotlivce je obtížná zastupitelnost.
Úklidová firma s vice zaměstnanci přinese řadu výhod. Především se nestane, že zaměstnanec nepřijde do práce a úklid se nevykoná podle plánu. Harmonogram hlídá management firmy a i v případě nemoci může vyslat jiné pracovníky, aby byl dodržen úklidový plán. Nemusíte kupovat žádné čistící přípravky a techniku, protože to vše patří do smluvené ceny. Školení zaměstnanci si poradí s každým problémem a lze se na ně spolehnout. Firmě na úklid nechybí ani pojištění odpovědnosti za škodu do výše pěti miliónů korun. Během práce se používají výhradně ekologické přípravky, aby nedošlo k poškození vašeho majetku, a to rozhodně stojí za zvážení.

Úklidová firma v Praze obstará řádné umytí, vyčištění kanceláří a dalších komerčních ploch dle plánu i nad jeho rámec, protože má na to kapacity. Pokud si nejste jisti, co je pro vás to pravé a dosud nemáte žádné zkušenosti s odborným úklidem, přeptejte se předem a zkuste nezávaznou kalkulaci, abyste měli přehled o ceně za služby. A před definitivním rozhodnutím si neváhejte vyžádat referenční kontakty. Přece i vy si zasloužíte kvalitní a čisté pracovní prostředí…