Máme za sebou úplně první testování produktů v rámci portálu Kancelář snů čili K test. Výrobkem, který dostali naši vybraní čtenáři do rukou, byly sešívací kleště Rapid Classic K1. Skupina složená ze 3 žen a 3 mužů obdržela od společnosti sešívací kleště i s náhradními drátky a prověřila je v praxi. Jaké byly jejich poznatky a jak byli s produkty spokojeni?

Sešívačka nebo raději kleště?

Na českém trhu jsou sešívací kleště velmi okrajově užívanou pomůckou. Lidé je příliš neznají a nemají s nimi zkušenost. Zatímco například v Belgii či Francii lidé v kancelářích preferují kleště, u nás jsme zvyklí na klasické stolní sešívačky. A jak náš K test ukázal, je to velká škoda.
Model Rapid Classic K1 patří mezi nejprodávanější kleště na světě. Jsou oblíbené nejen v květinářstvích, ale vhodné také pro pošty, obchody, sklady, domácnosti či kanceláře. Jejich sešívací kapacita činí 50 listů (80 g/m2). Díky jednoduchému přenastavení kovadlinky umožňují otevřené i uzavřené sešívání. Při použití značkových drátků Rapid výrobce garantuje 5 let záruku.

K test & hodnocení našich čtenářů

Všichni účastníci přistoupili k testování důkladně a kromě bodování napsali pro náš K test i podrobnější hodnocení sešívacích kleští Rapid Classic K1. Jak tedy dopadly?

logo_Kancelar_snu_spokojenost_200x200Dosažená průměrná známka v bodování jednotlivých kritérií (design, manipulace, výkon):
1,33 (výborná)
Výrobek získává značku „Otestováno čtenáři KancelářSnů.cz“

„Samotný design, co se týče mechanického zpracování, není špatný. V tomto bodě mi vadila pouze vyčnívající pružina (kroucená). Dostal jsem světle modrou variantu, která je vhodná spíše do nesladěné dámské kanceláře, nicméně toto je velmi subjektivní a nelze považovat za slabinu.
Kleště jsem používal v práci a půjčil taktéž kolegyni, která pracuje jako office manager a sešívá o 106 🙂 Já i ona jsme byli spokojeni a považujeme kapacitu za dostatečnou. Plnění je navíc velmi snadné a rychlé.
Kleště Rapid Classic & K test Kanceláře snůPřekvapil mě pevný, jistý, ale přitom velmi lehký stisk. Dobře padnou do ruky a ani váhou nejsou nepříjemné. Oceňuji velkou páku na ovládací straně, díky které nebyl problém sešít i větší objemy velkogramážního papíru.“ (
Ondřej, Praha)

 „Ovládání bylo perfektní a bez námahy. Překvapilo mě, že opravdu díky kleštím mohu sešívat papíry jednou rukou a bez velké námahy. Budu je dále využívat. Ač možná blbůstka, ale nadchlo mě pojmenování barvy kleští a to kokosový polibek – krásné.“ (Kateřina, Velenov)

Natažení pérka do kleští bylo poprvé celkem těžké, prvně mi pružina odlétla pryč. Nečekala jsem až takový odpor. Nakonec se povedlo jí tam vložit. Design hodnotím jedničkou a kapacitu také.“ (Monika, Beroun)

 „Design je taková klasika, trochu retro. Ale na funkčnost to nemá žádný vliv, tak proč nějaká extravagance, i když i ta by si jistě zákazníka našla. Kapacita naprosto dostačující. Překvapilo mne, jak je ovládání velmi praktické, jednoduché a hlavně lehké. Ovládají se lépe než klasická sešívačka. Budu je dále využívat.“  (Leoš, Plzeň)

 Testování sešívacích kleští Rapid„Chvíli jsem pátral, jak doplnit sponky. Překvapilo mě, jak lehce se dá s těmito kleštěmi sešívat, přesnost a pohodlnost. Opravdu úžasný produkt! Sám bych si tyto kleště asi nikdy nekoupil, protože bych nevěřil, že můžou sešívat lépe než klasická stolní sešívačka. Teď bych už rozhodně neměnil. Děkuji!“ (Jaroslav, Uherské Hradiště)

„Děti, když mi přišly kleště domů, je také hned testovaly a design se jim moc líbil. Na kleštích mě trochu překvapila velikost. Každopádně je budu dále využívat.“ (Pavla, Rybí)

Jak vidíte, tento produkt si v K testu vedl opravdu dobře. Nyní už máte dostatek argumentů a informací k rozhodování, zda si sešívací kleště pořídit i do vaší kanceláře.

Za příležitost k testování děkujeme společnosti Esselte, s.r.o. 

Chcete se zapojit do testování i vy?

Pokud máte zájem o náš K test, stačí, když budete sledovat naši rubriku Testování a registrovat se vždy do aktuální akce.
Pokud naopak máte zájem nechat svůj produkt otestovat našimi čtenáři, přečtěte si naše pravidla a možnosti pro zadavatele.