[vc_row][vc_column][vc_column_text]Naše kancelářská Kutiholka se zase jednou vyznamenala. Vzala čistění staré klávesnice tak důkladně, že nakonec došlo k úplné recyklaci a vzniklo z toho úplně něco nového – originální připínáčky na firemní korkovou nástěnku. Jak se to povedlo?

Recyklace starých klávesnic

Torzo klávesniceVe skutečnosti nešlo o pouhé čistění déle používané klávesnice (ikdyž, jak vidíte sami, po odstranění kláves to vypadalo děsivě a člověk uvažoval nejen o desinfekci, ale i deratizaci). V rámci přípravy článku o elektroodpadech jsme získali několik starých klávesnic a rozhodli se je částečně recyklovat a využít klávesy k něčemu novému a praktickému. Nápadů máme hodně a začali jsme tím nejjednodušším – výrobou připínáčků na nástěnku.

Připínáčky jako špendlíky

Problémem klasických připínáčků s placatou hlavičkou je, že po zapíchnutí do nástěnky jdou špatně znovu sundat. Placatou hlavičku musíte obvykle oddělit nehtem. Proto jsou praktičtější speciální nástěnkou špendlíky, které lze lépe uchopit. Tím zajímavým držátkem k uchopení pak může být právě klávesa z počítačové klávesnice. Klávesové špendlíky si můžete jednoduše vyrobit sami. Stačí k tomu:

  • Stará klávesnice
  • Pevný nůž (třeba příborový) na vyloupávání kláves
  • Kleštičky na odstranění plastového kolíčku z klávesy
  • Tavná lepicí pistole s lepidlem
  • Klasické kovové připínáčky s placatou hlavou

 

Fotogalerie z výroby je níže pod tímto článkem.

keyboard-lepeniPostup

Nožem vydloubnete klávesy a kleštičkami vyštípnete přečnívající část „stopky“, tak aby byla téměř v rovině s okraji (nebo mírně pod úrovní). Otřepení plastu u stopky není překážkou. Tavnou pistolí nanesete na zbytek stopky pořádnou vrstvu lepidla a přiložíte připínáček. Pak už jen stačí nechat zaschnout. Špendlíky jsou hotovy.

Tip na žertík pro kolegy v kanceláři

Má některý z vašich kolegů v práci podobnou klávesnici, jako jste právě rozebrali? Připravte si kameru. Odpojte jeho původní klávesnici od počítače a uschovejte. Pak na stůl položte vámi rozebranou klávesnici a hrst nových špendlíků z kláves… Bude bezesporu zajímavé sledovat, jak zareaguje, až uvidí na svém stole torzo klávesnice, na které ještě před chvílí pracoval. Co říkáte?

Pokud se vám nachytávka povede, doufáme, že se s námi podělíte o veselé video.

Co dalšího už Kutiholka vyrobila?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“3558,3555,3557,3556,3554,3559″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row]