[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Úvodní foto – zdroj: shutterstock

V obchodě marketéři stále hledají, jak produkt odlišit a získat konkurenční výhodu. A co vaše kancelář, neměla by být také výjimečná a přitažlivější než jiné? Co třeba ji provonět a využít speciální interiérový parfém či aroma olej za pomoci profesionálních přístrojů?

Čich – základní a často opomíjený smysl

Lidský čich je jedním z hlavních smyslů, kterým se miminka řídí od narození a díky němu poznávají matku i nejbližší okolí. Postihuje 75% denních emocí a hraje důležitou roli v paměti. Vůně totiž působí na tu část mozku, která je zodpovědná za tvorbu vzpomínek. To, co člověk vidí, zapamatuje si asi z 50 % a to na čtyři měsíce; vůni, již cítíme, si pamatujeme celý rok, a to s přesností 65 %.
Není ani tajemstvím, že vůně dokáže působením na lidské smysly podpořit pracovní výkonnost. Průzkumy dokazují, že lidé pracující ve voňavém a příjemném prostředí panuje pohodovější atmosféra, lidé pracují ochotněji a efektivněji. V obchodech dokonce používají vůně, aby podpořili zájem o koupi produktů. Proč bychom toho tedy nemohli využít také v našich kancelářích, kde potřebujeme podpořit výkon zaměstnanců, nebo naladit klienty na uzavření obchodu?

Perfume_setRozdíl mezi vůněmi do bytu a do kanceláře

Mnoho lidí používá ve svých bytech různé aromalampy, difuzéry, potpourri a jiné metody, jak provonět místnost. Ve větších kancelářských prostorách a místnostech s větším množstvím osob nebo frekvencí průchodu tyto metody a domácí pomůcky nejsou vhodné. Nemají dostatečnou účinnost a vhodný design. Proto je třeba využít profesionálních již technologicky propracovaných řešení, jež dokážou provonět i větší prostory.

Myslete také na bezpečnost. Je potřeba se vyhnout formám, které vyžadují proces hoření (vonné tyčinky, vonné svíčky a aromalampy), protože hoření spotřebovává cenný kyslík a z v rámci protipožárních opatření by vůbec neměly být na pracovišti používány. Zejména když je kancelář plná hořlavých papírů.

Pracovní prostory vyžadují speciální vonná média

Na trhu se proto objevují speciální 100% esenciální či aroma oleje ruku v ruce s patentovanými profesionálními přístroji – difuzéry pro provonění prostor. Kvalitní vůně disponují antibakteriálními účinky a jsou ideální i ve spojení s klimatizačními systémy či systémy ventilace v kancelářských a komerčních prostorách. Umožňují snadné ovládání, manuální i online, a efektivní provonění. Stačí si jen vybrat z široké řady přístrojů, podle rozsahu provoněné plochy a požadovaného účinku.

Existují také vonné kameny, pytlíčky, sáčky a jiné média uvolňující vybranou vůni, ale ty nemají dostatečný dosah pro využití v kancelářích.

Jaký efekt má interiérový parfém a ostatní vonná média

Obr. zdroj Bytove-parfemy.cz (pro zvětšení klikněte na obrázek):

interierovy parfem a spol

Naše tipy na aroma difusery, interiérové parfémy a spol.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“2897,2896,2898,2902,2904,2905,2906″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row]