Tiskárna, kopírka, multifunkční zařízení patří mezi kancelářskou techniku, která se neobejde bez toneru nebo cartridge. Čas od času ji vypotřebujeme a dokoupíme novou. Ale kam s tou starou?! V dnešní době snad už všichni víme, že vypotřebované kazety nepatří do běžného odpadu. Proto možná patříte mezi ty, kteří stejně jako naše Kancelář snů řešíte, kam s nimi?!

Co jste možná o vypotřebovaných tonerech a cartridgích nevěděli…

  • Cartridge a tonery můžou být znovu použity až 4x!
  • Plasty, ze kterých jsou cartridge a tonery vyrobeny se rozkládají 450-1000 let!
  • Během výrobního procesu tonerové kazety se spotřebuje přibližně 3,5 litru ropy.
  • Ročně se na celém světě vyhodí přes 500 milionů inkoustových cartridgí a laserových tonerů!
  • Celková hmotnost vyhozených cartridgí a tonerů je stejná jako hmotnost 112 463 osobních automobilů!
  • Pokud všechny vyhozené cartridge a tonery poskládáte vedle sebe, obepnou 3x rovník!

Snad tedy nemusíme připomínat, že redukce, repase a recyklace, to je pořadí operací, kterými můžeme snížit množství odpadu vyhozeného na skládkách.
Velké firmy, které odebírají od specializovaných firem tonery a cartridge často, mají obvykle v dohodě, že servisní firma si prázdné kazety opět odveze. Ale co menší kanceláře a jednotlivci s domácími pracovnami, kteří objednáváme z eshopů nebo menších obchodů?! Ne každý totiž zajišťuje zpětný odběr. Řešení však naštěstí existuje. Je jím projekt Sběrný box.

Sběrný box po celé ČR

Sběrný box - maketaČlenem programu sběru tonerů a cartridgí se může bezplatně stát každý, kdo má právní subjektivitu (tj. má přiděleno IČ). Pokud nemáte IČ, tak si stačí emailem nebo telefonicky zažádat a bude vám přiděleno přihlašovací jméno. Díky registraci na www.sbernybox.cz získáte  jednoduchou možnost recyklace inkoustových cartridgí a laserových tonerů  – nejen z vlastní spotřeby, ale i od sousedů, přátel, návštěvníků, prostě kohokoli. Sběrný box poskytuje a v případě naplnění odváží k repasování organizátor projektu Cart4Future s.r.o.

Naše redakce i eshop ekologickým produktům využívající recyklaci dlouhodobě fandí, ale nejde jen o ekologický přístup. Sběrný box má i jiné výhody, za bodované cartridge a tonery získáváte bonusové body, za které si v katalogu odměn můžete vybrat dárek podle svého výběru, členstvím v programu ještě získáváte slevu ve výši 20% na všechny tonery na www.repasovanetonery.cz

Pokud máte tedy k dispozici kancelář, obchod či jiný vhodný prostor, kde by mohl být sběrný box umístěn a využíván i ostatními zaměstnanci, přáteli, sousedy či obchodními partnery, neváhejte a zapojte se do programu.

Proč využívat kvalitně repasované tonery?

Mnozí odpůrci repasovaných tonerů tvrdí, že tyto náplně poškozují a ničí tiskárnu. Přitom ji mohou poškodit i zcela nové avšak nekvalitní výrobky (většinou kompatibilní tonery z Číny, které jsou použitelné ve více typech tiskáren). Vždy záleží na tom, zda si vyberete kvalitního a spolehlivého dodavatele, nebo se zaměříte pouze na nízkou cenu.

Hlavní výhodou repasovaného toneru je, že plastové tělo toneru je použito opakovaně a zpracovatel vymění jenom části, které jsou přímo spojené se samotným tiskem (foto-válec, stěrka, tonerový prach atd.). Tonery repasované v rámci projektu Sběrný box využívají většinu původních částí výrobků při zachování 100% kvality tisku, která je stejná jako u originálního toneru. Výsledky a spolehlivost repasovaných tonerů jsou výsledkem dlouholetých zkušeností s jejich recyklací a několikaletým vývojem, zdokonalováním jejich repase. Vyměňované náhradní části jsou odebírány od renomovaných výrobců z EU.
Použitím kvalitně repasovaného toneru pomáháte chránit životní prostředí a můžete významně snížit své náklady. Vybrat si můžete právě v eshopu Repasované tonery, který je součástí tohoto projektu.