V dnešní době snad nenajdete člověka, který pracuje v kanceláři a neměl by vlastní vizitky nebo platební a věrnostní karty. Nafukují naše peněženky a vypadávají z nich v nejméně vhodnou dobu. Případně vyskočí záludně z původního úkrytu a schovají se na dně tašky, svádí boj o přežití s klíči a jinými předměty, které mají obvykle navrch a poškodí je. A přitom má celá záležitost tak jednoduché řešení – pouzdro na vizitky a karty.

Pouzdro na vizitky pro ochranu i dobrý dojem

Obvykle má pouzdro na vizitky či karty 3 základní funkce:

  • Ochránit vizitky a karty před poškozením či umazáním.
  • Zajistí snadnou organizaci karet a vizitek (dostupnost a přehlednost).
  • Estetický vliv při vytváření prvního dojmu.

Znamená to, že pouzdra mají za úkol uspořádat vaše karty či vizitky, abyste je měli přehledně a snadno k dispozici ve chvíli, kdy jsou zapotřebí. V peněžence spíše překážejí a v kapsách oblečení či na dně kabelek se často ztrácejí. Nemluvě o tom, že jsou náchylné k poškození. U vizitek je to samozřejmě z důvodu použitého materiálu (obvykle papír) a v případě věrnostních a platebních karet hrozí poškození magnetických pásek a čipů tvrdými či ostrými předměty v taškách nebo ohýbáním v kapsách oblečení.

Kovové pouzdro na vizitky - Diagonala 03Nepodceňujte ani estetickou stránku. Myslíte, že na obchodního partnera dělá dobrý dojem, pokud lovíte pomačkané vizitky po kapsách nebo z kabelky? To rozhodně ne. Kontakt, který na vizitce předáváme, obsahuje cenné informace a do jejího pořízení jsme investovali peníze. Podle toho bychom se měli k této kartičce chovat s úctou a vážností. To znamená, že jí dopřejeme důstojné pouzdro.

V dnešní době si naštěstí můžeme vybrat z různých stylů i materiálů, takže je jen na vás, jaké pouzdro preferujete.

Obřad s předáním vizitky

Předávání vizitek má své zákonitosti, na které upozorňuje i etiketa. Každopádně pomačkaná či jinak poškozená vizitka patří mezi jedno z velkých faux pas. Jaké jsou další? Počet vizitek v pouzdru pravidelně kontrolujte a doplňujte do maxima. Je také velmi nevhodné rozdat vizitku jen části účastníků setkání a ostatním se omluvit, že už vám došly. Co když mezi nimi bude někdo důležitý?!

Pouzdro na vizitky - béžové káro 04Svou vlastní vizitku vytáhněte z kvalitního pouzdra. A je-li dokonce designově zajímavé, nestyďte se a předveďte ho. Stačí ho mít položeno na stole. Proč? Může se stát námětem k neformálnímu hovoru a navázáním přátelské atmosféry před samotným obchodním jednáním.

Pokud vám dá někdo svou vizitku, důkladně si ji prohlédněte. Jednak dáte najevo, že si předání kontaktu vážíte a také zjistíte, s kým jednáte a lépe si zapamatujete jméno obchodního partnera. Není vůbec na škodu si vizitku při jednání položit před sebe, abyste si v případě potřeby oživili jméno a funkci člověka, s kým jednáte.

Další tipy jak pracovat s vizitkami naleznete zde.

Nechybí i vám pouzdro na vizitky či karty?