[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ať si výrobce tvrdí, co chce, nic výrobek neprověří tak důkladně jako praxe a testování běžnými uživateli. Proto naše testovací skupina čtenářů portálu Kancelář snů dostala příležitost vyzkoušet pastelky a linery značky Staedtler z limitované edice Johanna Basfortd. Jak kritiku uživatelů ustály?

Pastelky ERGO SOFT, sada 24 ks

Pro testování jsme vybrali konkrétně sadu 24 pastelek Staedtler „Ergo Soft“ Johanna Basford lim. edice, které jsou trojhranné. Při testování je vyzkoušeli muži, ženy a dokonce i děti z mateřské školky (a tam pastelky obvykle dostávají nejvíce zabrat). Takže, co o nich zjistili a napsali někteří z testujících:

Pastelky Staedtler Ergo Soft„Paleta barev je dostačující, při zatlačení na pastelku je možno dostat z ní nádherně zářivé barvy. Jako nadbytečnou vidím pastelku bílé barvy, od dětství a ani v něm jsem ji nikdy nepoužila. Skvělé je naopak množství zelených a modrých odstínů. S trojúhelníkovými pastelkami se výborně pracuje, krásně drží v ruce, což platí i pro leváky.
Papírové provedení obalu je velmi nepraktické. Po prvním odtržení není možné používat jako box, proto do školy musíme vybírat jen tolik pastelek, kolik se vejde do penátu. Nicméně pro domácí použití obal není rozhodující, pastelky lze přemístit do jiného obalu či stojánku.
Výborná se zdá být tuha, neboť nám pastelky několikrát spadly a žádná se nezlomila, na což nejsme zvyklí. Pastelky se nelámou jako klasické, bez A.B.S. Při ořezávání navíc nevznikají ošklivé „pahýly“, vždy je možné dosáhnout krásné špičky. Určitě je budeme dále využívat a v případě potřeby si koupíme další. Zkoušely je i kolegyně a všechny mají podobné názory jako já, resp. moje rodina.“
(Alena L.)

„Nejvíc se mi líbily pastelové barvy. Samotné pastelky by mohly být širší pro lepší manipulaci. Obal je v pořádku, ikdyž raději mám plechový obal na pastelky – netrhá se. Pastelky kryjí krásně, dají se použít i na lesklý papír. ABS je dobré a chrání dostatečně před lámáním tuhy. Bylo by velké plus k balení pastelek přibalovat i kvalitní ořezávátka. :)“
(Kateřina Š.)

recenze výrobkůA konečný verdikt? Pastelky Staedtler Ergo Soft získaly známku 1,38 a ozdobí je tudíž značku „Otestováno čtenáři KancelářSnů.cz“. Hodnocení bylo dle bodové stupnice 1 až 5, přičemž známka 1=nejlepší, 5=nejhorší.

Linery TRIPLUS, sada 36 ks

Druhá testovací skupina dostala za úkol prověřit kvalitu linerů, což je něco mezi fixem a gelovým perem s ultratenkým hrotem cca 0,3 mm, které zanechávají velmi tenkou stopu a proto se hodí pro vybarvování malinkých ploch, které jsou pro antistresové omalovánky pro dospělé typické. Podívejme se tedy na zkušenosti vybraných čtenářů:

Linery Triplus + antistresové omalovánky„Poměrně velmi pestrá paleta, některé odstíny blízko sebe. Stopa velmi jemná, ale jdou vybarvit i menší plošky. Pro velké plochy nevhodné. Sytost barev dobrá, ne vždy odpovídá barva inkoustu barvě obalu. Linery dobře vypadají, tvar padne dobře do ruky. Linery vypadají kvalitně a také tak kreslí. Změnil bych obal, chybí něco pro přenášení např. do školy apod. Určitě by si to produkt v této kategorii zasloužil. Doporučuji spíše pro starší děti a dospělé. Těm linery udělají dobrou službu.
(Leoš V.)

„Barevná paleta je velice pestrá, chybí mi jen tělová barva. Tvarově jsou linery velice dobré, dobře se uchopují a lépe se s nimi manipuluje. Líbí se mi, že linery jsou seřazeny ve dvou řadách a dají se lehce z obalu vytáhnout. Stopa lineru je dobrá a pěkně tenká, sytost je výborná avšak některé linery málo píší a třeba světle růžová nepíše skoro vůbec. Musím více tlačit a přejet víckrát, abych dosáhl nějakého efektu. Designově jsou linery velice krásné a líbí se mi i balení. Vypadá velice zajímavě.
Určitě jsou, ale mnohem lepší než obyčejné linery, které jsem používal dříve. Tyto mají krásné barvy a lépe se s nimi díky ergonomickému tvaru píše a kreslí.
(Petr B.)

recenze výrobkůZávěr byl jednoznačný. Přestože našli účastníci testování nějaké drobnosti, které by bylo možné ještě vylepšit, limitovaná edice 36 linerů TRIPLUS od značky Staedtler byla hodnocena velmi kladně a získala známku 1,27 a rovněž je ozdobí značka „Otestováno čtenáři KancelářSnů.cz“. Blahopřejeme všem, kteří se rozhodnou si je koupit.

Pro zajímavost si můžete prohlédnout i další ukázky kreseb a omalovánek, které nám po testování čtenáři zaslali.
Jestě jim malování na chvíli pomohlo zbavit se stresu…

FOTOGALERIE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“6955,6945,6954,6953,6951,6950,6949,6948,6947,6946,6957,6956″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row]