Kdo by rád nelenošil? V jižních zemích jsou zvyklí na siestu a i my si rádi po obědě na chvilku odpočineme. Hledáte inspiraci, jak si svůj relaxační koutek vytvořit? Máme tu pár inspirativních tipů. Vytvořte si s námi místo, které vám bude vyhovovat a budete se v něm cítit dobře.

 


Co je pro vás ideální představa?

Zkuste se zamyslet, jak by pro vás měl vypadat ten největší relax. Jak si sami sebe představujete? Schoulení v polohovacím křesle, houpací síti nebo v pohodlí obrovského sedacího vaku? V úplném tichu nebo dáte přednost klidné hudbě.

Kde je ideální prostor pro odpočinkový koutek?

Vyberte si místo, kde nebudete rušení, kde vás nebude nic rozptylovat. Obklopte se spíše neutrálními, chladnějšími a nekřiklavými barvami. Světle béžové, modré nebo zelené barvy jsou ideální. Raději se vyhněte teplým odstínům červené, oranžové – mají přesně opačný efekt a hodí se spíš na povzbuzení mysli.

 


Jaký nábytek a doplňky pořídit?

Sedací vak nebo polohovací křeslo? Obojí má své plusy a mínusy. Křeslo potřebuje svůj prostor, zato se sedacím vakem si uděláte svoje místo jednou v pracovně, podruhé třeba v koutu obývacího pokoje.

Nezapomeňte na vhodné světlo. Může to být lampička, ideálně s žárovkou, co nemá příliš jasné světlo. Abyste se cítili v maximálním pohodlí, vybavte svůj koutek malými polštářky. Spoustu lidí uklidňuje akvárium nebo třeba jen fotka zobrazující pláž a moře.

 


Zvuk a vůně

Relaxační náladu navodí klidná hudba a jemná vůně z aromalampy. Zkuste zvuky moře, plovoucí vody nebo šumícího lesa. Z vůní jsou příjemné například levandule, cedrové dřevo nebo růže.

Navnadili jsme vás nebo už doma takové místo máte? Podělte se o to, jak vypadá.