[vc_row][vc_column][vc_column_text]Už jste slyšeli slovo coworking nebo coworkingové centrum a nemáte jasno v tom, co to je a k čemu to může být dobré? Pokud pracujete (nebo chcete začít pracovat) na volné noze a nemáte vlastní kancelář, nebo nechcete do ní v úvodu podnikání investovat, je to pro vás ideální řešení.

Co je to coworking?

Coworking znamená v doslovném překladu spolu-práce. Coworkingové centrum představuje sdílený pracovní prostor pro nezávislé profesionály a jiné distanční pracovníky, kteří zde nezávisle na sobě vykonávají svou běžnou práci. Coworking vznikl v roce 2005, kdy byla otevřena první společná kancelář v San Franciscu. V Česku vznikají tato centra od roku 2009 převážně ve větších městech (Praha, Brno, Ostrava), jedinou výjimkou je Coworkingové centrum v Písku. Pilíři coworkingu jsou: komunita, spolupráce, otevřenost, dostupnost.“ Zdroj: Wikipedie

Výhody coworkingových center

Oproti homeoffice (práci z domova) má využití coworkingových center mnoho výhod. Uveďme ty hlavní:

  1. Za nízký poplatek můžete využít veškeré zázemí, které obvykle zahrnuje recepci, pracovní místo vybavené kancelářským nábytkem i počítačovou sítí, několik zasedaček a jednacích místností, relax zónu, kuchyňku, sociální zařízení a podobně. To vše je obvykle vkusně navrženo profesionálními designery, takže kromě samotného pracovního místa získáte skvělé reprezentační prostory, kam si můžete zvát na jednání klienty a obchodní partnery.
  2. Řada coworkingových center nabízí také možnost umístění sídla firmy na danou adresu, takže vám pomohou vyřešit případné problémy při zakládání firmy. Navíc mívají pro své členy otevřeno nonstop 24 hodin denně 7 dnů v týdnu, takže je jen na vás, kdy se do práce pustíte.
  3. Pravidelní návštěvníci obvykle platí měsíčně zvýhodněný členský poplatek a mají svůj vyhrazená pracovní stůl. Zájemci o příležitostné využití centra mohou zvolit hodinové sazby a stůl podle toho, který je právě volný.
  4. Další výhodou je psychologický aspekt, protože v těchto centrech se člověk necítí odtrženě a osamoceně jako při práci z domova. Odpadá problém úniku pozornosti k domácím pracem a jiným lákadlům, které odvádí od práce.
  5. Pokud je člověk alespoň trochu komunikativní, může centrum využít také pro navázání obchodních či přátelských kontaktů s ostatními uživateli coworkingu. Nejen že s nimi můžete zkonzultovat okamžitý nápad, ale možná naleznete také zajímavé obchodní partnery, dodavatele, klienty či externí pracovníky přímo pro vás business.

Kde například kvete v Praze coworking?

Specialita pro ženy na mateřské

Coworking je také velmi zajímavým řešením pro ženy, které chtějí podnikat při rodičovské dovolené. Existují totiž místa, kde nabízení coworkingové zázemí a navíc poskatují také služby školky pro nejmenší děti. Tuto zajímavou variantu poskytuje například velmi úspěšný projekt BabyOffice. V současné době působí v Praze – Michli, ale zřizovatelé jsou v případě zájmu připraveni zřídit další pobočky také v jiných regionech ČR.
Další coworkingová  centra s dětským koutkem je k dispozici také v Brně, Ostravě či Kladně.

Přehled coworkingových center naleznete zde: http://navolnenoze.cz/blog/coworkingy/

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“2439,2438,2437,2436,2435″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“ title=“BabyOffice prostory“][/vc_column][/vc_row]