Interiéry kanceláře CA technologies -01S nástupem průmyslu 4.0 se software postupně stává běžnou, každodenní komoditou, která proniká do všech oblastí lidské činnosti. Softwarové produkty jsou vyráběny v obrovských množstvích, aby pokryly raketově vzrůstající poptávku.

Návrh interiéru kanceláří přední globální IT firmy CA Technologies, proto svým industriálním designem odkazuje na tovární budovy první průmyslové revoluce, ve kterých probíhala první masová produkce zboží. Zároveň jde o reminiscenci na „garážové“ začátky firem, které jsou dnes hlavními hybateli digitálního světa.

Styl a uspořádání interiérů

Půdorysné uspořádání místností je záměrně v rozporu s obvyklým utilitárním kancelářským chodbovým schématem, které svou fádností demotivuje a také stěžuje přirozenou orientaci v prostoru.  Koncepcí architektů z dílny KAPLAN ARCHITEKTI je sdružení vždy několika místností do větších celků – „boxů“, které jsou pak celé obloženy v jednom z materiálů – dřevo, cihla, kov, beton. Díky různým velikostem a vzájemnému rozposunutí pak boxy mezi sebou nevytváří klasické chodby, ale spíše volný prostor, který plynule navazuje na otevřená pracoviště.

Střední část budovy je naopak v kontrastu s půdorysně jednoduchými boxy. Je výrazně tvarována a ponechána v bílé barvě, která slouží jako podklad pro sprejované grafiky. Jednotlivé materiály jsou vybrány pro svou osobitost, výraznou strukturu a industriální symboliku.

Interiéry kanceláře CA technologies Kombinací originálních kusů industriálního retro nábytku a soudobých designových prvků vnesli architekti do interiéru záměrně mírně provokativní atmosféru s cílem narušit obvyklou strnulost korporátních kanceláří. Ale více než tisíc slov, za výsledky promlouvá realita a v našem případě fotografie, takže se přesvědčte sami…

 

  • Autor: KAPLAN ARCHITEKTI, Brno
  • Spoluautor: HORALÍK ATELIÉR
  • Plocha – 4000 m2
  • Místo – V Parku 2316/12 Chodov | Praha 4, 148 00
  • Developer – White Star Real Estate s.r.o.
  • Dokončeno – Podzim 2017

Fotografie: Tomáš Dittrich 

FOTOGALERIE INTERIÉRŮ CA TECHNOLOGIES