[vc_row][vc_column][vc_column_text]V životě prý nic není černobílé, ale při troše dobré vůle může být – vaše kancelář či domácí pracovna. Styl interiérů black&white dodává vzhledu čistotu pocit luxusu. Zejména, pokud zvolíte kvalitní materiály a některým prvkům dopřejete lesk. Při nákupu vybavení a doplňků se nikdy nemůžete splést ve volbě odstínu a vy sami v něm vždy vyniknete.

Recepce AVG Technologies / Brno

Recepce AVG Technologies / Brno

V naší fotogalerii pod článkem nejčastěji uvidíte využití černé a bílé barvy v interiérech domácích pracoven. Stylu black&white a šedých odstínů je však možné efektně využít i v dalších firemních prostorách jako jsou recepce. Zejména pokud v interiéru zkombinujete různé materiály a struktury. Pěknou ukázku recepce jsme našli v sídle společnosti AVG Technologies v Brně. Díky tomuto minimalistickému designu o to lépe vyniká na pozadí barevné logo společnosti.

Výhody elegance ve stylu black&white

Black&white home office

Random Inspiration 68

Výhodou této barevné kombinace je, že je nadčasové a vždy bude působit moderním dojmem. Udělá velký dojem nejen ve firemních kancelářích (zejména pokud mají působit reprezentativně), ale i v recepcích, jednacích místnostech či domácích pracovnách.
Jeho předností je například i to, že většina kancelářské techniky je vyráběna v černém, šedém či stříbrném odstínu, takže pokud budete mít černobílý interiér, pak i tyto jindy vyčnívající součásti kanceláře do něj dokonale zapadnou.

Tato volba designu je opravdu pro odvážné lidi, kteří se nebojí výrazných kontrastů. Není přitom nutné pracovat jen s barvami na velkých plochách, ale můžete využít i černobílé vzory, jako je typická zebra, šachovnice, grafické motivy či jemnější květinové prvky.
Pokud chcete do takovéhoto relativně chladně působícího interiéru vdechnout více života, vystačíte si s květinami, které místnost oživí svou zelenou barvou, barevnými hřbety knih či obálkami časopisů. V konečném důsledku interiér nikdy nezůstane ryze černobílý, jak je tomu na ukázkových fotografiích. V neposlední řadě black&white kombinaci sluší také různé kovové akcenty, které se mohou uplatnit na madlech a úchytkách nábytku, kancelářských potřebách, osvětlení, kancelářských křeslech a podobně.

Black&white styl však není pro každého. Zejména citlivějším lidem, kteří mají sklony k migrénám, nebude tento interiér dělat dobře. ti naopak potřebují méně kontrastů a barevně tlumenější prostředí.

Problém s viditelnými nečistotami?

Black&white home office

Random Inspiration 68

Bojíte se náročnosti na údržbu, že tyto barvy více přitahují špínu, prach či škrábance? Kdepak. Nečistoty se na nábytku usazují bez rozdílu na jeho barevnosti. Ano, na černé možná prach bude vidět o něco více, ale upřímně – vy opravdu chcete mít kolem sebe a dýchat prach? Samozřejmě že ne, takže jakmile ho díky zvolenému black&white designu zahlédnete, vrhněte se na něj s prachovkou a čističi. A nezapomínejte také pravidelně čistit klávesnice a monitor počítače. Odměnou vám bude zdravější a čistější pracovní prostředí.

A protože fotografie obvykle vydají za tisíce slov, nahlédněte raději sami do vybraných fotogalerie, které jsme ulovili prostřednictvím Pinterestu.

Black&white fotogalerie

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“3478,3475,3471,3485,3470,3484,3476,3477,3480,3474,3473,3482,3481,3486,3479″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_column_text]ZDROJE FOTOGRAFIÍ DLE POŘADÍ V GALERII:

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]