Pokud jste nedávno dokončili rekonstrukci interiéru nebo ho nechali vybudovat zcela znova, nejspíš z něho máte velkou radost. A taky pocit, že máte na několik let vystaráno. To je ta první základní chyba – myslet si, že proces skončil. Ať už mluvíme o kancelářích, recepci, zasedačce, nebo vlastním bytě, měli bychom mít na mysli, že interiér je nutné průběžně udržovat a „ladit“.

5 chyb při údržbě nových interiérů

 

Je logické, že jako zaměstnanec nebo každodenní uživatel interiéru, obvykle tyto chyby nepostřehnete, protože nemáte patřičný odstup. Ale zaručeně si jich všimnete, když navštívíte opakovaně cizí kancelář nebo byt.

PROVOZNÍ ŠMOUHY NA ZDI

Jeden z nejčastějších nedostatků, které vzniknou poměrně krátce po uvedení nových interiérů do provozu, jsou šmouhy na zdi ve frekventovaných místech. Vzniknou jakkoli. Při stěhování nábytku, otřením židle, neopatrným položením tašky… prostě se objeví. Čím frekventovanější místo, tím více šmouh a tím více lidí, je uvidí. Velice to kazí dojem a po půl roce vám ani návštěvy nemusí věřit, že jste „v novém“. A přitom stačí tak málo. Mít po malování uskladněny nádobky s příslušnou barvou, malý váleček, a jednou za čas nedostatky přetřít.

„KOLEČKO SE POLÁMALO“

Kanceláře i náš byt jsou neustále v zátěžovém provozu a tak se může stát, že se občas někde něco ulomí, odchlípne, prostě poškodí. I když sami nemáte na opravu čas, neodkládejte to a rychle najděte někoho, kdo to zvládne opravit. Pokud poškozené oblasti necháte dlouho bez řešení, problém se bude jen zvětšovat, bude kazit dojem a poškozovat vaši image. Vy si toho totiž přestanete všímat, ale všechny návštěvy to zaručeně zaregistrují.

Neosobní sterilní interíér - chybyNEOSOBNÍ STERILITA

Zajišťoval vám realizaci interiéru nějaký ateliér nebo externí firma? Nejspíš vypadá dokonale jako na fotkách z časopisu. Jenže to jsou jen „studené“ neosobní fotky. Interiéru je třeba vdechnout život a dodat kouzlo osobnosti. Respektive ho musíte dotvořit tak, aby hosté na první pohled poznali, kdo zde žije a pracuje. Neskrývejte, v jakém oboru pracujete, jaké jsou vaše úspěchy, nebo jak vypadá váš tým. Pochlubte se. Vkusně a rozumné míře využijte interiér k sebeprezentaci.

NUDA A RUTINA

Změn je život. To je známá věc. Nedovolte tedy, aby váš interiér ustrnul. Pokud vaši klienti či obchodní partneři chodí do vaší firmy na návštěvy častěji, mohli by mít pocit, že vaše firma se nevyvíjí a stagnuje. Přikročte jednou za rok k nějakým inovacím. Stačí výměna obrazů na zdi, nové uspořádání květinových dekorací, zajímavý doplněk v recepci, nové hrnky do zasedačky atd. Prostě pár drobných změn, které zaujmou, překvapí, potěší.

NEDOKONČENÁ

Také nemáte rádi, kdy se něco nedokončí? Je to protivné, stresující, nekomfortní. A týká se to také interiéru. Zejména pokud se nový interiér dělá svépomocí, může se stát, že z nedostatku času či peněz se realizace nedotáhne do konce. To je velice špatná věc. Pokud se dokončovací práce přeruší, obvykle budete žít a pracovat další léta v provizoriu a nebudete spokojeni. Odkládání věcí nestojí za nic a o firmě to návštěvám také lecos vypoví. Takže pokud máte něco, co jste ještě „nestihli dodělat“, napřete všechny síly na dokončení (včetně dekorací).

Pokud zdoláte tyto překážky a chyby, budete si léta užívat bezvadné interiéry vy i vaši hosté.