[vc_row][vc_column][vc_column_text]Seriál „Navštívili jsme“ se vrací a kam jsme letos vyrazili na inspekci? Jako první jsme si vybrali coworkingové komunitní centrum IN-SPIRO (Praha – Holešovice), které právě získalo titul Inovativní kancelářský koncept v soutěži CBRE Zasedačka roku. Podrobnosti o soutěži naleznete v našem článku.

coworking IN-SPIRO

Tak jde čas v IN-SPIRO

NA ÚVOD

V letošním roce jsme se rozhodli zavést inovace v seriálu článků „Navštívili jsme“. Zatímco v rubrice Fotoinspirace přinášíme fotografie a informace o pěkných kancelářských prostorech pouze zprostředkovaně, v seriálu „Navštívili jsme kanceláře“ můžeme předat vlastní dojmy a poznatky nebo dokonce upozornit na případné plusy a mínusy. Hurá na první inspekci…

IN-SPIRO – PŘÁTELSKÁ ATMOSFÉRA A RECYKLACE

Sloganem coworgingového komunitního centra IN-SPIRO se stala myšlenka “Sdílení je inspirace“. Majitelé se rozhodli přilákat tvůrce start-up projektů a spojit všechny, kteří chtějí udělat svět lepším místem, nebojí se tvrdě pracovat, plnit si sny i relaxovat a to vše tak, abychom zachovali modrou planetu pro další generace. Tak vzniklo v dubnu 2014 IN-SPIRO v jednom z pater starší budovy business centra v Praze Holešovicích.

IN-SPIRO Barový pult z palet

Barový pult z palet

Popravdě, budova má své mládí za sebou a je to na ní znát. A proč sídlí moderní centrum IN-SPIRO právě zde?  „Proč stavět nové, když je tu tolik již existujících míst, se kterými se dá pracovat? My máme zájem recyklovat a vdechovat zpět život nejen zapomenutým prostorám…“ uvádí na svých webových stránkách realizační tým.

CO IN-SPIRO NABÍZÍ

Co všechno se na ploše 200 m2 nachází a co je zde možné realizovat?

  • Jedna samostatná kancelář a velký otevřený prostor, kde jsou pracovní stoly pro skupiny i individuální stolky barového typu.
  • Relaxační zóna s pohovkami, sedací vaky a 2 houpací sítě.
  • Malá zasedačka pro 20-30 osob (uspořádání divadlo), kterou lze uzavřít i otevřít do prostoru posuvnou stěnou.
  • Velký osvětlený barový pult z palet a oddělená kuchyňka.

Prostory jsou vhodné nejen pro coworkingový systém práce jednotlivců, ale hodí se i k pronájmu na firemní akce, párty, večírky, prezentace. K dispozici zde mají připravenu prezentační techniku, audiosystém či na půjčení kvalitní kameru. IN-SPIRO má i vlastní server, který umožňuje klientům stabilní a rychlé napojení na internet.

DOJMY A HODNOCENÍ Z INSPEKCE

Coworking IN-SPIRO

Houpací sítě v relax zóně

PLUSY

+ Moderní, praktické a inspirativní řešení interiéru, variabilita prostoru.

+ Důraz na recyklaci při tvorbě interiéru a záměr vytvořit prostředí inspirované přírodou.

+ Snaha o vytvoření „rodinné“ atmosféry, stejně jako přátelský, pohotový a ochotný realizační tým.

+ Příjemná pohodová hudba, kterou je personál ochoten v případě potřeby více ztlumit či vypnout.

+ Špuntomat čili automat na špunty do uší, pokud chcete maximum ticha.

+ Drobnosti jako praktické hodiny na zdi, dobrá káva, dostatek věšáků pro hosty a klienty.

+ V objektu je jídelna s kantýnou v budově fungující od 7,30 do 17 hod. (osobně jsme nevyzkoušeli, ale zaměstnanci si ji chválí) a také fitness (v rámci členství v IN-SPIRO lze dojednat i nějaké výhody ve fitku).

MÍNUSY

Popravdě IN-SPIRO mínusy v podstatě nemá, pokud nebude návštěvník hnidopich jako já a nebude pod pojmem „kladný vztah k přírodě“ očekávat v prostoru více rostlin (pár samostatných „opuštěných“ květináčů to nevytrhne). Mínusy lze přičíst pouze zvolené budově, což jde na triko jejímu provozovateli a není v kompetenci In-SPIRO:

– Problém s parkovacími místy. Přímo před budovou ani v okolních ulicích nemáte díky modré zóně prakticky šanci. Museli byste využít některé z veřejných parkovišť v okolí nádraží Holešovice a poté dojít pěšky, nebo zvolit rovnou MHD.

– Kuřácké stanoviště před hlavním vchodem je pro nekuřáky děsivé a pohoršující (bohužel se mi podařilo přijet ve chvíli „kuřácké špičky“ a vchod obléhalo asi 35 aktivních spalovačů cigaret. Chápu, že společnost IN-SPIRO tuto skutečnost nemůže ovlivnit, ale negativní dojem to každopádně zanechává.

– Toalety jsou společné v bludišti chodeb (kam vás členové týmu ochotně zavedou – díky :-)) a nesou typické příznaky formy „společné“. Chválím, že jsou čisté, ale v dnešní době by mělo být standardem např. uchycení toal. papíru v nějakém držáku, nebo háčky k věšení kabátů či tašek.

Při shrnutí lze říci, že IN-SPIRO si své ocenění zaslouží, a je příjemnou oázou pro všechny, kteří hledají přátelský kolektiv pro diskusi nad svými projekty i klidný neformální kout pro pracovní setkání nebo přemýšlení. Věřím, že sem se ještě někdy s chutí podívám.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“5289,5288,5287,5285,5286,5283,5282″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“ title=“Fotogalerie interiéru IN-SPIRO“][/vc_column][/vc_row]