Konec roku je obvykle časem, kdy si vybíráme do kanceláře, pro klienty či zaměstnance kalendáře a diáře pro nový rok. Pokud si potrpíte na kvalitní provedení a dobrý design, inspirujte se při výběru sortimentem Design Collection od PRESCO GROUP.

Známí umělci pro Design Collection

Nástěnné kalendáře Design Collection

Design Collection

Exkluzivní kolekce nástěnných kalendářů se vyznačuje originálními motivy a zajímavými autory. Tyto kalendáře označené zlatou pečetí nejsou jen funkčním doplňkem bytového interiéru či kanceláře, ale skutečnou estetickou dekorací, která dává každému prostoru punc exkluzivity a luxusu. Pro Design Collection byla použita nejen díla předních umělců, ale také prvotřídní materiály a výrobní technologie.

Na velkoformátových fotografiích se prezentuje tvorba řady umělců, kteří jsou takzvaně IN. Zavítejte s námi do zákoutí uměleckého světa Roye Lichtensteina, Jana Kaplického, Jaromíra 99, Davida Böhma s Jiřím Frantou a dalších. Kalendář s názvem „Jan Kaplický The Interiors“ se stal dokonce Kalendářem roku ve čtyřech kategoriích.

JAROMÍR ŠVEJDÍK / *1963 /
Hudebník a výtvarník tvořící pod pseudonymem Jaromír 99. Působí ve skupině Priessnitz, spolu s Jaroslavem Rudišem vytvořil komiksovou sérii Alois Nebel, která se v roce 2011 dočkala stejnojmenné filmové adaptace. Ta získala roku 2012 cenu za nejlepší celovečerní animovaný film European Film Awards. Jeho komiksová kniha Zámek na motivy románu Franze Kafky vznikla ve spolupráci s Davidem Zanem Mairowitzem.

ROY LICHTENSTEIN / 1923–1997 / Americký umělec, jehož užití komiksu se stalo typickým pro pop art. Ve své tvorbě otevřeně využíval prvky masové kultury a industriálního prostředí. Proslavil se zejména obrazy inspirovanými komiksovými stripy, které cituje na jedné straně s pedantickou přesností, na straně druhé s ironickým a parodickým odstupem. V 60. letech se nejen v Americe, ale na celém světě etabloval mezi uměleckou elitu.

FIONA STEPHENSON / *1964 / Vystudovala Barnsley Art College a Harrow School of Art ve Velké Británii, kde žije a tvoří. Mimo jiné pracovala pro společnosti DC Comics, Rebellion, Games Workshop nebo časopis Playboy. Původně malovala výhradně kopie slavných „dívek z plakátu“ Gila Elvgrena, v současnosti se věnuje také tvorbě vlastních obrazu s motivy pin-up girls. Pravidelně vystavuje v rodné Británii i zahraničí.

Nástěnné designové kalendáře

DAVID BÖHM & JIRÍ FRANTA

DAVID BÖHM / *1982 / & JIRÍ FRANTA / *1978 / David Böhm vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Vyučuje v ateliéru Malba II na FaVU Brno. Zabývá se především kresbou a jejím užitím v ilustracích, v interiérech i v současném umění. Vytvořil knihu Hlava v hlavě, která získala ceny Magnesia Litera (2014), Výtvarný počin – Zlatá stuha (2014) a Nejkrásnější kniha (2013). Jiří Franta je od roku 2001 členem umělecké skupiny Rafani.

JAN KAPLICKÝ / 1937–2009 /
Český architekt, designér a vizionář. V roce 1968 přesídlil do Londýna, kde o deset let později založil sdružení Future Systems. Postupně pak představil radu originálních projektů včetně plánu konstrukcí pro oběžnou dráhu Země nebo ohebného interiéru. Kaplický měl futuristické vize, věřil v hi-tech design a inspiroval se přírodou. Navrhl sérii stolovacích produktu pro značku Alessi.

OLEG SLEPCOFF / *1973 /
Jako kreativní ředitel působil v předních reklamních agenturách v České republice a na Slovensku. Mimo jiné realizoval zakázky pro Kancelář prezidenta republiky nebo výstavu EXPO 2005. Vedle toho se věnuje tvorbě plakátu, které pravidelně prezentuje na samostatných i společných výstavách (například Tucet plakátů 2013). Je držitelem ocenění Zlatá pecka (2003), Louskáček (2002), Golden Hammer (2001) aj.

Diáře do kabelky

Designové diáře

Diáře Design Collection

Pro naši každodenní práci však nestačí jen velké nástěnné kalendáře, ale pro plánování svého času potřebujeme i menší praktické diáře. Ani tento sortiment v kolekci Design Collection nechybí. Obrázkové týdenní diáře se vejdou do kapsy či do kabelky a jsou určeny pro každého a budou po ruce každý den. K informacím v nich zapsaných se můžete pravidelně vracet.

Sada devíti luxusních diářů o rozměrech 13×21 cm je v pevných deskách s jedinečným designem vytvořeným v dílně mladých a nadaných grafiků. Každý z diářů je opatřený oblíbenou gumičkou, ilustracemi a vnitřní kapsou pro navštívenky a vizitky. Horizontální kalendárium je ve verzi týden na dvou stranách.

Který z designů by se hodil právě do vaší kanceláře či kabelky?