Čtenáři portálu Kancelář snů dostali příležitost otestovat papírové archivační krabice Esselte Standard a variantu Speedbox. Jednalo se konkrétně 2x o typ Esselte Standard 80 mm a 2x Esselte Speedbox také 80 mm, které jsou nejvhodnější pro archivaci dokumentů formátu A4 vyjmutých z pořadačů nebo uložené v deskách. Oba typy byly v univerzální bílé barvě a nedávno jsme o nich podrobněji psali. Na rozdíl od dekorativních designových krabic (např. Click&Store), u kterých je kladen velký důraz na vzhled a barvy, je u archivačních krabic prioritou skladovatelnost, lehkost a efektivní vyplnění prostoru, protože nemají být běžně vystavovány. Jak tedy testování dopadlo?

Archivační krabice Esselte – kritéria hodnocení

kde archivační krabice koupitPřestože to u archivačních krabic nepovažujeme za prioritní kritérium, jako obvykle jsme se ptali, jak se vám líbil design archivačních krabic Esselte Speedbox a Standard. Co nám čtenáři doslova napsali?

 • „Design docela ušel, mohl by být hezčí.“ (Pavel, Hradec nad Svitavou)
 • „Oba se mi líbili stejně, stejně praktické, skladné.“ (Andrea, Čeperka)
 • „Design je plně dostačující: Není nijak přehnaný, přeplácaný… je decentní, líbí se mi.“ (Květa, Přelouč)
 • „Design mi plně vyhovuje. Není přeplácaný a vypadá hezky.“ (Martin, Polička)
 • „K designu nemám žádné výhrady, líbí se mi červenobílá kombinace.“ (Renáta, Pečky)
 • „S designem jsem spokojený.“ (Jaroslav, Halenkovice)
Archivační krabice Esselte Speedbox

Archivační krabice Esselte Speedbox

Mnohem důležitější pro praktické použití krabic určených k archivaci dokumentů je samozřejmě manipulace s výrobkem, čili jak jsou pohodlné na rychlé skládání či zpětné rozkládání.

 • „Skládání krabic je dost srozumitelné a jednoduché a krabice jsem měla složené během chvilky. Takže žádná náročnost, zvládne to opravdu každý.“ (Květa, Přelouč)
 • „Velmi rychlé a pohodlné. Každopádně Speedbox mi vyhovuje více, je snadnější.“ (Martin, Polička)
 • „Skládaly se oboje dobře.“ (Pavel, Hradec nad Svitavou)
 • „U obou druhů krabic bylo snadné je složit, jen dno se stranami krabic zpočátku nešlo napevno uchytit, klouzalo mi po boku.“ (Andrea, Čeperka)
 • „Standard se mi napoprvé povedl složit hned. U varianty Speedbox jsem měla maličko problém, ale stačí si to 2x vyzkoušet a pak už to jde samo :-)“ (Renáta, Pečky)
 • „Se skládáním jsem neměl problém. Zvládne to i méně manuálně zručný člověk.“ (Jaroslav, Halenkovice)

A v neposlední řadě jsme v rámci testování výrobků nechali čtenáři posoudit také kvalitu použitého materiálu u archivačních krabic Esselte, případně pevnost. Rozměry krabic zvolil výrobce tak, aby pojmuly bez problémů materiály formátu A4, avšak nezůstával nikde volný prostor, což by znamenalo neefeektivní využití prostoru při skladování. S materiálem byli (až na jediný případ) testující s velmi spokojeni.

 • „Opět jsem spokojený. Materiál se zdá být kvalitní. Rozměry jsou tak akorát.“ (Martin, Polička)
 • „Rozměr krabic mi vyhovuje. Pevností určitě nějakou dobu vydrží.“ (Jaroslav, Halenkovice)
 • „Materiál je dostatečně pevný, krásně drží tvar po složení. Jsem spokojená a nemám výhrady. Plně dostačující.“ (Květa, Přelouč)
 • „Použitý materiál mi nevyhovuje – obyčejný kartonový papír, který se navíc u zapínání snadno trhá. Rozměry jsou odpovídající pro zakládání dokumentů.“ (Andrea, Čeperka)
 • „Naprostá spokojenost.“ (Pavel, Hradec nad Svitavou)
 • „Materiál je velmi pevný a odolný a rozměry jsou vyhovující.“ (Renáta, Pečky)

A další poznatky členů testující skupiny či náměty k vylepšení?

„Použila bych jiný materiál, který vzhledem k možnosti nadepisování štítků by mohl být z voděodolného materiálu.“ (Andrea, Čeperka)

„Líbí se mi popisování přímo na krabici. Krabice jsou super pro archivaci, vše je pěkně urovnané a díky popisku je vše přehledné.“ (Květa, Přelouč)

„S archivačními krabicemi jsem velmi spokojená, protože něco takového mi v domácí pracovně chybělo. Udělala jsem si pořádek v dokumentech, krabice popsala a mám vše přehledně uloženo, takže příště nebudu mít problém něco najít. Sami o sobě jsou lehké, a dokud se neposkládají, nezaberou žádné místo.“ (Renáta, Pečky)

Shrnutí výsledků K testu?

Pokud vás výsledky hodnocení zaujaly a chtěli byste se podívat i na další produkty značky Esselte, navštivte příslušné webové stránky.

Logo spokojenosti Otestováno čtenářiDosažená průměrná známka v bodování jednotlivých kritérií (design, manipulace, funkce, kvalita): 1,33

(hodnocení na stupnici 1 až 5, kdy 1=nejlepší, 5=nejhorší)

Výrobek získává značku „Otestováno čtenáři KancelářSnů.cz“