Inveo.cz je specialistou v prodeji na internetu s více než desetiletou působností na českém online trhu. Specializuje se na zajišťování komplexních full-service služeb nejen v oblasti e -commerce. V Karlíně sídlí již druhým rokem a od té doby se rozrostl zhruba na dvojnásobný tým. Nyní, po akvizici start-upu DoDo, která mimochodem také znamenala rozšíření týmu, firma dokončila úpravu svého nového pracovního prostoru.

V Corso II v Karlíně na devět set padesáti metrech čtverečních vznikl unikátní prostor s výhledem na Pražský hrad a karlínské dominanty, kde bude společnost Inveo pro odbornou veřejnost hostit osobnosti z české i světové e-commerce scény. Na hub přímo navazují kanceláře rozdělené do úseků pro jednotlivé týmy, takže prostor zároveň slouží jako místo přirozeného setkávání všech zaměstnanců Invea – především ve formě společných snídání nebo workshopů.

„Mým cílem bylo vytvořit místo, kam bude možné zvát velké osobnosti z e-commerce světa. Které bude na první pohled mluvit jejich jazykem, zároveň však nebude mít neosobní atmosféru,“ zmiňuje Michal Menšík, CEO Inveo.

Ideální místo pro práci i relax

Pracovní části moderního vzdušného open-spacu s proskleným oddělením umožňujícím nonverbální komunikaci vévodí LCD stěna o ploše osm metrů čtverečních, která zcela v duchu filozofie Invea zobrazuje informace o výkonu jednotlivých nástrojů v reálném čase. Kanceláře jsou navrženy pro 70 zaměstnanců. Pro schůzky jsou k dispozici čtyři zasedačky včetně těch pro one-to-one meetingy, telefonní budky a relaxační místnost s ping-pongovým stolem, Xboxem a sedacími vaky Fatboy, kterou lze rychle přetvořit na plnohodnotný meeting room.

Pro neformální setkávání je k dispozici venkovní terasa o rozloze dvě stě metrů čtverečních nad Křižíkovou ulicí, která je uzpůsobena pro firemní grilování a probíhají zde společenské akce. Prostor také nabízí kuchyňky s výčepem, kde se za měsíc spotřebuje devadesát baget, čtyřiadvacet balení lineckých rohlíků, třiadvacet kilo kávy, šedesát litrů kofoly a padesát litrů piva. Architekti kanceláří Miroslav Capák a Ivana T. Zavillová kladli důraz na maximální prosvětlení prostoru s využitím výhledu na tři světové strany.

Z kanceláří je tedy z jednoho místa možné vidět Vítkov, Karlínské náměstí, Pražský hrad i hlavní karlínskou třídu. Vybavení je vyrobeno na zakázku a tónované do korporátní indigové a tmavožluté. Chodby zdobí sběratelské artefakty jako jsou Lego Millenium Falcon, figurky z Marvel studia nebo Falloutu.


Více o společnosti Inveo

Největší český e-commerce akcelerátor je většinově vlastněný e-commerce expertem Michalem Menšíkem, který mimo jiné stojí za projekty Slevín nebo PayLo. Kromě vlastní e-shopové platformy nabízí tailor-made mailingovou službu Mailforce, službu pro analyzování emailingů Mailytics a od roku 2017 také osobní asistenční službu iDODO.cz.

Ve svém portfoliu spravuje e-commerce aktivity brandů jako Asko, L’Oréal, Alpine Pro, Bambule, Teta nebo Douglas.