[vc_row][vc_column][vc_column_text]Bojíte se, že červená barva by byla pro vaši kancelář příliš výrazná či agresivní? Jsou to zbytečné obavy. Využijte naopak její pozitivní vliv jako je vitalita, energie, průbojnost či vášeň. Pokud vaše práce stagnuje, zíváte nudou a chybí vám trocha dravosti a ctižádosti, je to barva přesně pro vás.

kancelářské doplňky_bhg-com

Červené doplňky interiér rozzáří (zdroj: Bhg.com)

Kdy červená barva pomáhá a kdy škodí?

Je prokázáno, že každá barva má vliv na lidskou psychiku. Červená barva patří v barevném spektru mezi primární barvy, je ryze extrovertní a má na své okolí pozitivní vliv, protože umí:

  • zvýšit nízký tlak, plus a krevní oběh, prohloubit a zintenzivnit dýchání,
  • dodat energii a optimismus při monotónní práci,
  • posílit vztahy,
  • zvyšuje subjektivní pocit vnímání teploty v místnosti,
  • podnítit chutě a emoce.

Naopak škodlivý vliv by červená barva mohla mít v případě, že člověk má:

  • příliš vysoký tlak,
  • temperamentní až cholerickou povahu,
  • trpí bolestmi hlavy,
  • práce vyžaduje klid a maximální soustředění.
Červená a moderní home office (zdroj: Decora.me)

Červená a moderní home office (zdroj: Decora.me)

Každopádně pokud zvolíte správné množství barvy a vhodný odstín, najde červená své uplatnění v každém interiéru. Nabízí mnoho barevných odstínů od velmi jasně červené se žlutými podtóny až po temnější červené s modrými podtóny. Mají dokonce speciální názvy: karmínová, rubínová, vínová, malinová červená atd.

Přehled a názvy odstínů červené barvy dle RAL.

Použití červené v interiéru

Červená prostě nejlépe sluší doplňkům nebo omezeným plochám (koberec nebo jedna stěna místnosti), které opticky rozdělí další kusy nábytku či vybavení kanceláře.
Velký efekt v místnosti s monotónnější barevností zaručí například červený pracovní stůl. Zejména pokud sáhnete po vysokém lesku, dodáte interiéru moderní styl a pocit luxusu.

Červené doplňky v sytějším odstínu sluší zejména interiérům s tmavým dřevem na nábytku či podlaze, čili s hnědou barvou. Zazáří také v černobílém (black&white) stylu interiéru. Velmi elegantní kompozice vytváří také s různými odstíny šedé barvy, krémovou a béžovou.

Jednací místnost s červenou komunikační zónou (zdroj: Archdaily.com)

Jednací místnost s červenou komunikační zónou (zdroj: Archdaily.com)

Zatímco v ložnici by červená barva mohla být rušivá a citlivějším lidem by tzv. nedala spát, naopak kancelář či domácí pracovna by v červené barvě získala velmi vítaného pomocníka v přísunu energie, inspirace a jako životabudiče. Jen si musíte hlídat linii a vztahy s kolegy, protože červená povzbuzuje chuť k jídlu a také vášně (v pozitivním i negativním smyslu = láska/válka).
Popravdě řečeno, červenou barvu by potřebovaly i mnohé jednací a školící místnosti, aby lidé při jednání a přednáškách tolik nepodléhali únavě.

Pokud jsme vás ukázkami zlákali k oživení interiéru červenou barvou,
můžete se zapojit také do naší soutěže o červené kancelářské potřeby
a vybavení z kolekce Esselte VIVIDA.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“3688,3682,3686,3687,3684,3685,3683,2182,2150,2146,2993,3689,3450,3140,3139,3133,2734″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row]