[vc_row][vc_column][vc_column_text]Další úkol na doporučení barev a vybavení pro kancelář jsme do redakce obdrželi od paní Martiny z Plzně. Poslala nám kromě inspirační fotografie také fotku své současné kanceláře. Ke změně se rozhodla z důvodu stěhování kanceláří a tudíž nutnosti zařízení kanceláře v novém prostoru. Kancelář obývají pouze ženy, tudíž si můžeme dovolit popustit uzdu romantice. Nový interiér by tudíž měla „prozářit fialová barva“.

Původní interiér kanceláře

Původní interiér kanceláře

Žluto/zelené kombinaci chybí kontrast

Zaslané fotky dávají jasně najevo, že stávající podoba kanceláře se již měla snahu přiblížit paletě barev, které jsme vygenerovali na základě inspirační fotografie. Výsledek působí celkem příjemně, ale přece jen jsme našli pár drobností, které bychom doporučili vylepšit.

Ze stávajícího vybavení souhlasíme se zachováním světlého nábytku a některých kusů kancelářského vybavení, jako například krémových křesílek (ovšem bez zelených přehozů – více by jim slušel polštářek).
První příležitostí k vylepšení je výběr odstínů barev. Barva nábytku, jasná žlutá a zelená na zdech i doplňcích, jsou na barevné škále příliš blízko sebe a v interiéru se prolínají. Chybí zde výraznější kontrast, který by dal vyniknout detailům a jednotlivým kusům nábytku. Lidé se velmi bojí vymalovat zeď tmavějším odstínem barvy a to je škoda. Zejména pokud máte světlý nábytek, jako v tomto případě, jedné ze zdí by rozhodně slušela například zelená barvy z naší palety. V podobném odstínu zde již mají dokonce archivační krabice v policové skříni, které je možné v interiéru ponechat.

Rostliny vyžadují správné umístění a obal

Je chvályhodné, že se do svého interiéru snažíte umístit rostliny, ovšem myslete také na jejich dobro. Pokud samy o sobě nejsou velké a dominantní, ale jsou spíše menší, je dobré je v interiéru sdružit do skupinky, aby vynikly. Navíc aby dobře rostly, potřebují dostatek světla, proto se jim bude líbit blíže oknu (ne na přímém slunci, ale u boční zdi poblíž okna). Na protější stěně od okna vaše květiny příliš prosperovat nebudou.
Nepodceňujte ani obal na květináč. Rostliny, které jsou spíše nenápadné (nemají výraznou barvu květu nebo listů), ocení, pokud jim dopřejete výraznější barevný obal. V našem případě by to mohla být právě fialová barva nebo čokoládově hnědá.

Fialová je ideální pro doplňky a kancelářské potřeby

Není třeba tajit, že v kanceláři pracují ženy, proto sem fialová barva rozhodně patří. Fialová je silná a trochu kontroverzní barva. Vytvoříme ji smícháním opačných pólů, tzn. uklidňující modré a energické červené. Jsou jí připisovány uklidňující a meditační vlastnosti a má podporovat fantazii, hodí se proto pro kanceláře, kde se očekávají nové netradiční myšlenky a duchovní rozvaha. Její vliv záleží také na zvoleném odstínu.  Někdy nese označení jako „barva králů“. V pracovně je třeba s ní pracovat s citem, abyste se nezačali příliš vznášet ve vzdušných zámcích, ale přidrželi se také trochu reality. Proto ji použijte na doplňky jako kancelářské potřeby (např. od značky Leitz) a drobnější dekorační předměty.

Jak vylepšit jednací koutek

Původní stav kancelářeJako krok správným směrem chválíme vytvoření jednacího koutku s křesílky. U samostatného jednacího stolku je vždy příjemnější diskutovat, než když vás s obchodním partnerem dělí pracovní stůl, monitor počítače či notebook. Aby vznikl opravdu příjemný a útulný prostor, bylo by dobré ho opticky trochu oddělit od zbývajícího prostoru kanceláře. K tomuto záměru se hodí z jedné strany skutečná zeď a druhou může zastat paravan nebo záda kolmo nastavené větší skříně (ty je však potřeba trochu upravit, aby vypadaly elegantně (pomůže deska s fototapetou, dekorační látka a jiné designové dekorace, např. dělící závěsy Koziol).
Vizualizace změn - fialová interiér oživilaPro lepší představu, jak může fialová barva interiér kanceláře proměnit, jsme se pokusili o malou vizualizaci. V reálu může výsledek vypadat podstatně lépe.
Jak jsme naznačili na fotografii, nad jednací stolek je opravdu vhodné umístit nějaký obraz či dekoraci. Musí však být přiměřená velikosti zdi resp. volné plochy, kterou má oživit. V původní kanceláři byl bohužel vybrán příliš malý obrázek a barevně i velikostí působí na zdi trochu ztraceně. Doporučovali bychom buď větší obraz umístěný na výšku přímo nad stolkem, nebo přiměřeně velký obraz na šířku. V druhém případě by bylo dobré na stolek postavit vyšší vázičku s květinami nebo stojánek na výšku s firemními materiály.

 Jaké produkty jsme vybrali pro oživení interiéru?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“3789,3781,3782,3791,3780,3783,3786,3785,3784,3787,3790″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]