[vc_row][vc_column][vc_column_text]Nedávno jsme dostali námět od čtenářky Ivany, která chtěla pomoci s inspirací, aby její domácí pracovna trochu prokoukla a získala modernější styl. Nezapomněla nám poslat nejen fotku pro vytvoření palety, ale také ukázku současné podoby kanceláře.

Království zelené barvy

Domácí pracovnaJak je patrné z obou zaslaných fotek, naše čtenářka Ivana miluje přírodu a uklidňující zelenou barvu. Zelená nabízí spoustu krásných odstínů, mezi kterými lze volit. Pokud však jde o použití v interiéru, je dobré nic nepřehánět. Interiéru prospívají kontrasty, přesně jak je to v přírodě. Pokud se umíte správně dívat, uvidíte na fotografii nejen mnoho odstínů zelené, ale také černé stíny, šedé a hnědé tóny na dřevu a kamenech, bílou vodní pěnu a podobně. Z tohoto principu jsme také vycházeli při hledání vhodného vybavení pro úpravu interiéru, aby domácí pracovna prokoukla.

Domácí pracovna si žádá drobné změny

Co se nám na současné podobě pracovny líbí, je přítomnost rostlin v květináčích, kouzelné křesílko a (jak nám Ivana svěřila) snaha o uspořádání prostoru v souladu s Feng Shui.
Každopádně několik změn bychom doporučili. Jde zejména o větší pracovní stůl. Vzhledem k typickému umístění topení pod oknem, bychom navrhli stůl do tvaru L, který by nabídl více pracovního prostoru a mírně zakryl žebrový radiátor. Druhý způsob jak v interiéru mírně zamaskovat přítomnost tohoto nevzhledného typu topení (pokud ho člověk nechce rovnou vyměnit za modernější), je návrat k bílému pozadí. Bílé žebrování na zeleném pozadí totiž více vynikne. A abychom od něj odpoutali pozornost, lze po stranách okna pověsit výraznější závěsy.

Zelená barva plná energie Kromě stěny u okna, souhlasíme se zachováním zelené barvy stěn, avšak zvolili bychom trochu jiný odstín (spíše zelená se žlutým podtónem než pastelová zelená s nádechem do modra). Nábytek bychom doporučili v bílé barvě, například z nabídky Ikea, který je příjemně variabilní a cenově dostupný. Například povrch v lesku dodá nábytku moderní vzhled a dobře se udržuje. Všimli jsme si, že podél pokoje jsou podlahové lišty, které znemožňují přisunutí nábytku úplně ke zdi a při pohledu z bohu tak vzniká nevzhledná mezera. Nemluvě o tom, že se tam často zanáší špína a rády tam zapadávají nejrůznější papíry a drobnosti. Pokud tedy nechcete lišty odstranit úplně (např. v nich je uložena kabeláž), pak raději volte nábytek s podnoží. Krátké podstavce či nožky umožní odstup lišt překonat a komody či skříně přirazit více ke zdi.

Pokud se naší čtenářce velmi líbí zaslaná fotografie a uklidňuje ji či inspiruje k práci, pak by bylo ideální, pokud by si z ní nechala udělat velký fotoobraz či plakát na zeď naproti pracovního stolu. V co největším rozměru, aby vynikl.

Podle palety barev ze zaslané fotky si tato domácí pracovna zaslouží také pár černých akcentů. Ty zastoupí většinou kancelářská technika (notebook, skartovačka apod.) nebo odpadkový koš. Jako další zelené doplňky může čtenářka vybrat kancelářské šanony a další kancelářské doplňky a potřeby.

Doufáme, že se naší čtenářce inspirace zalíbí a pokud se jí podaří zrealizovat přestavbu, budeme se těšit na fotografie. Každopádně přejeme, aby její domácí pracovna byla místem pro pohodlnou a úspěšnou práci.

Jak zamaskovat křivé zdi?

A drobnost na závěr – pokud máte křivé zdi, vysoké skříně to jen zvýrazní. Řešením je buď maskování pomocí dlouhých převislých rostlin z horní desky skříně či vysoké štíhlé rostliny v elegantním vysokém květináči umístěné v rohu mezi zdí a skříní.
Druhou variantou maskování je, že místo vysoké skříně zvolíte nižší komody a umístění velkoplošných dekorací (obrazy, plakáty) nebo zajímavých poliček s doplňky na stěnu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“3″ images=“3392,3403,3390,3394,3393,3401,3400,3399,3396,3397,3398,3389,3402,3391,3404″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_column_text]

 • Ikea / BEKANT: Rohový psací stůl, pravý, bílá, 4 990 Kč
 • Ikea / MICKE: Psací stůl, bílá, zelená, 1 790 Kč
 • Ikea / ALEX: Zásuvkový díl na kolečkách, bílá, 2 690 Kč
 • Ikea / GALANT: Skříňka s posuv. dvířky, bílá, 8 990 Kč
 • Fotoobrazy na zeď (Fotopak.cz)
 • Leitz NeXXt / Firemní barvy – zelená (Esselte, s.r.o.)
  – Děrovačka
  – Odkladač
  – Sešívačka
  – Box na časopisy
  – Šanon 180°
 • By-inspire – odpadkový koš (Luis.cz), 710 Kč
 • Lug na papíry black L Philippi ( Vasdesign.e U), 1299 Kč
 • Stolní lampa LOUNGE (Asko-nabytek.cz), 849 Kč
 • Stolní lampička Massive Snakey (Supersvitidla.cz), 1 280 Kč[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]