Projekt CBRE Zasedačka roku (www.zasedackaroku.cz), který hodnotí nejlepší kanceláře v České republice, právě odstartoval svůj 4. ročník. Je plný novinek a my už se nemůžeme dočkat, jaké firmy a kanceláře se letos do soutěže přihlásí. Nepochybujeme o tom, že to bude opět ročník plný inspirace a kvality. Kancelář snů podporuje tento projekt od samotného začátku a pokračovat v tom budeme i letos. Proto má u nás také svou samostatnou rubriku.

Banner 4. ročník soutěže CBRE Zasedačka roku 2017Nové kategorie v soutěži

Letošní ročník soutěže CBRE Zasedačka roku se zaměří zejména na obor Human Resources a studenty, kterých se budoucnost kancelářských prostor týká nejvíce. Zatímco předchozí ročníky nebraly v úvahu velikost prostor, letos pořadatelé přicházejí s novou kategorií a tou je „Malá kancelář“, která hodnotí kanceláře do 50 zaměstnanců a 500 m2.

Druhou novinkou je kategorie „Architektonický návrh“, kterou odborně zaštiťuje ČVUT, katedra architektury a jejíž studenti se budou podílet na hodnocení pod patronací předsedkyně poroty Evy Jiřičné.

Do soutěže se mohou firmy hlásit do 31. října 2017.

Finalisté budou oznámeni v listopadu 2017 a v únoru 2018 proběhne slavnostní předání cen vítězům.

V porotě letošního ročníku uvidíme opět známé tváře, jako je předsedkyně poroty světoznámá architektka Eva Jiřičná: „Opět se moc těším, co ukáže nový ročník Zasedačky. Hodnocení je rok od roku složitější, protože firmy své pracovní prostředí opravdu zdokonalují a celý obor jde rychle dopředu. Jsem zvědavá, čím překvapí letošní účastníci.“
Kromě ní jsou v porotě další významné osobnosti, například Marie Passburg, Biljana Weber, Richard Curran, Tomáš Jindříšek, Pavel Maurer a Jiří Tourek.

Projekt, který původně vznikl v České republice, se již úspěšně realizuje i v dalších evropských zemích jako je Rakousko, Slovensko, Polsko a Rumunsko.
Petra Lávičková, Head of Corporate Marketing & PR společnosti CBRE, která je organizátorem soutěže dodává:  „Doba se výrazně posunula a inovativní kanceláře se stávají benefitem a místem pro pohodovou práci zaměstnanců. V letošním ročníku soutěže jsme se proto rozhodli zaměřit na personalisty, kteří by se měli na příjemném kancelářském prostředí, a tím související spokojenosti zaměstnanců také podílet a na studenty, kteří se budou v kancelářích potkávat, sdílet je a vzájemně v nich spolupracovat.“ 

Přehled kategorií soutěže

V projektu CBRE Zasedačka roku mohou letošní účastníci soutěžit v následujících 9 kategoriích: Zasedačka roku, Kancelář jako DNA firmy, Nejatraktivnější pracovní prostředí a Malá kancelář, které hodnotí odborná porota. Dalšími kategoriemi jsou Kanceláře pro budoucí výzvy, jejímž odborným garantem je společnost Skanska, Zdravá kancelář, jejímž odborným garantem je Česká rada pro šetrné budovy, Chytrá spolupráce, nad níž má odbornou záštitu společnost Microsoft a Architektonický návrh, jejímž odborným garantem je ČVUT a hodnotit ji bude ve spolupráci s předsedkyní poroty Evou Jiřičnou. A poslední kategorií je Hlasování veřejnosti, ve kterém hlasuje o nejlepší kanceláře široká veřejnost.